К омітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує ВРУ прийняти за основу в першому читанні законопроект щодо надання повноважень приватним охоронним структурам на вогнепальну зброю (проект Закону України “Про внесення змін до ЗУ „Про охоронну діяльність” щодо взаємодії з органами внутрішніх справ та права на короткоствольну напівавтоматичну нарізну вогнепальну зброю», реєстр. № 2270а).

Законопроектом пропонується надати суб’єктам охоронної діяльності, які використовують власний транспорт реагування та взаємодіють з питань охорони публічного порядку з органами внутрішніх справ шляхом спільного патрулювання, право на придбання, зберігання та використання короткоствольної напівавтоматичної нарізної вогнепальної зброї. Конкретні види такої зброї встановлюються КМУ. 
Головне науково-експертне управління Апарату ВРУ погоджується з можливістю надання окремим суб’єктам охоронної діяльності права на використання такої зброї з огляду на велику кількість незареєстрованої вогнепальної зброї, яка знаходиться в руках злочинців, що створює дуже складні умови для роботи охоронних підприємств з охорони майна фізичних і юридичних осіб та пропонує доопрацювати його.
Реалізація положень законопроекту щодо права персоналу охорони відповідних суб’єктів охоронної діяльності на застосування короткоствольної напівавтоматичної нарізної вогнепальної зброї, у визначених проектом двох випадках: під час охорони майна та під час спільного патрулювання з працівниками органів внутрішніх справ, як правомірний спосіб захисту від злочинних посягань суттєво покращить стан безпеки об’єктів охорони та безпеки фізичних осіб під час охорони публічного порядку.
Крім цього, наявність інформації щодо вказаного виду зброї у охоронців слугуватиме серйозним стримуючим фактором як на свідомому, так і на підсвідомому рівнях потенційних правопорушників.
Рішення про підтримку законопроекту було прийнято 23.12.2015 майже усіма присутніми представниками Комітету, троє утримались, проти проголосував народний депутат Ю. Луценко.
Під час виступу ініціатор проекту народний депутат В. Соляр зазначив, що незважаючи на велику кількість ліцензій (більше 5 тис.), виданих МВС суб’єктам охоронної діяльності, можливість виконати матеріально-технічні умови зберігання вогнепальної зброї, а також забезпечити взаємодію під час заходів по охороні громадського порядку мають не більше 100 суб’єктів господарювання.
У свою чергу народний депутат Ю. Мірошниченко поінформував щодо існування монополії Державної служби охорони (поліції охорони) на ринку охоронних послуг з використанням вогнепальної зброї.
Під час обговорення законопроекту народні депутати погодились, що врегулювання питання повноважень на вогнепальну зброю охоронним підприємствам в спеціальному Законі "Про охоронну діяльність" є достатнім, і не пов’язано з прийняттям загальних законів щодо обігу вогнепальної зброї.
Позиція МВС стосовно недоцільності прийняття законопроекту, підготовлена у Департаменті поліції охорони, до уваги не приймалась.
Інформацію про підтримку профільним Комітетом ВРУ законопроекту 2270а поширено також наступними інтернет-виданнями:
РБК-Україна;
Українська правда.

Члени УФІБ Запрошуємо відвідати сайти компаній - членів УФІБ