- Деталі
- Автор: Super User
- Категорія: Homepage
- Опубліковано: 12 листопада 2015
- Перегляди: 641
Н а даний час суб’єктами охоронної діяльності та замовниками охоронних послуг активно обговорюється постанова КМУ№ 937 від 11.11.2015, якою затверджено Перелік об'єктів державної та інших форм власності, охорона нерухомого майна яких здійснюється виключно органами поліції охорони на договірних засадах.
Одним з мотивів такого поспішного прийняття рішення може бути лобіювання зазначеного нормативно-правового акту поліцією охорони з метою вирішення власних економічних інтересів за рахунок стабільних підприємств державного сектору економіки. Але, раніше підтримка таких ініціатив, навіть на рівні МВС України, була формальною і обмежувалась лише візою Міністра на проекті, що затягувало їх прийняття. Зараз авторитет нової поліції охорони для самостійного вирішення подібних питань відсутній.
Виникає питання: що ж насправді змусило КМУ дійти до порушення законодавства та відповідних процедур і прийняти скандальну постанову № 937 від 13.10.2015?
Можливо, причиною є запланована в 2016 році масштабна приватизація підприємств державного сектору економіки, яка анонсується керівництвом держави. Аналіз окремих Урядових законопроектів, рішень, пов’язаних з приватизацією, дає підстави так вважати.
Так, наприклад, в законопроекті від 22.12.2014 № 1567 пропонується зменшити кількість підприємств державного сектору економіки, що не підлягають приватизації, а також визначити такі, що підлягають корпоратизації шляхом створення акціонерних товариств. Постановою КМУ від 12.05.2015 № 271 затверджено взаємопов’язаний із проектом закону Перелік об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2015-2016 роках після їх виключення із Закону України “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації”.
2/3 з визначених у законопроекті № 1567 та постанові КМУ № 271 підприємств державного сектору економіки увійшло до переліку, затвердженого постановою № 937 від 13.10.2015, серед яких 11 морських портів, ПАТ "Центренерго" тощо.
Під час проведення заходів з приватизації/корпоратизації можливо виникнення конфліктних ситуацій за місцем знаходження органів управління. Тому, за змістом постанови № 937 мова йде про забезпечення охорони поліцією охорони виключно органів управління підприємств державного сектору економіки.
За цих обставин постанову КМУ № 937 можна віднести до тимчасової міри на період проведення заходів з приватизації/корпоратизації, після завершення яких вона втратить свою актуальність у частині охорони органів управління підприємств державного сектору економіки.
