11 червня відбулося обговорення Концепції створення Бюро економічної безпеки за участі членів УФІБ. 

На думку президента Асоціації платників податків України Грігола Катамадзе, питання створення окремого правоохоронного органу, який би опікувався фінансовими злочинами, обговорюється не перший рік, проте суттєвих змін не відбулось. «Ми маємо систему, коли на бізнес в Україні тиснуть всі без винятку правоохоронні органи. Тому ми давно працюємо над концепцією, ідеологією та філософією створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів», - зазначив Грігол Катамадзе. «Щодо кадрової політики в цьому новоствореному органі, - заявив президент АППУ, - треба проводити конкурси, куди допускати всіх, і нехай цей конкурс виявить найкращих».

Більш детально концепцію представили і прокоментували експерти: провідний науковий співробітник Державного науково-дослідного інституту МВС Олександр Користін, провідний науковий співробітник Національної академії внутрішніх справ В’ячеслав Некрасов, адвокат та радник Голови ДФСУ Дмитро Юровський, колишній начальник ГСУ фінансових розслідувань ДФСУ Вадим Мельник.

Своє бачення щодо проекту документу також висловив президент УФІБ Анатолій Долинний, який наголосив на тому, що концепцію бажано доповнити тезами щодо взаємодії БЕБУ не тільки з державними органами і місцевим самоврядуванням, але і з громадянами, громадськими організаціями та суб’єктами господарювання. В цьому контексті важливим є не тільки робота з базами даних державних установ, але і можливість оперативного доступу до інформації, отриманої з систем відеоспостереження у громадських місцях, розпорядниками яких є як публічні установи і організації (крім режимних об’єктів), так й інші суб'єкти, якими встановлені системи відеоспостереження за рахунок або за часткового фінансування публічними коштами, або інші особи, які виявили бажання приймати участь на добровільних началах у системі оперативного доступу до інформації відеоспостереження у громадських місцях з метою оперативного забезпечення можливості реагування відповідно до функцій і повноважень БЕБУ. Такі відносини взаємодії, на думку учасників ринку технічних засобів охоронного призначення, мають бути врегульовані окремим законом про відеоспостереження в публічних місцях, розроблення якого ініційоване членами УФІБ.

Зустріч пройшла плідно, оскільки сторони почули аргументи один одного. І якщо всі пропозиції як бізнесу, так і експертів з правоохоронної сфери буде почуто, є шанс створити новий правоохоронний орган з розслідування економічних злочинів на нових підходах та новій філософії.  

Детальніше на сайті УРБ: http://urb.org.ua/ekspertna-grupa-appu-prezentuvala-konczepcziyu-stvorennya-byuro-ekonomichno%D1%97-bezpeki-predstavnikam-urb-nbk-i-sup/

 

 

 

 

Члени УФІБ Запрошуємо відвідати сайти компаній - членів УФІБ